A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Липинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Підгайцівської громади

З Днем Незалежності Україно!

Дата: 24.08.2019 07:46
Кількість переглядів: 220

      Сьогодні хочем поділитися з Вами найяскравішими фактами про нашу державу, які роблять її унікальною і неповторною, нам є чим пишатись.

1. Площа України становить 603 628 кв. км, що робить її найбільшою державою в Європі.

2. Віськово-транспортний літак АН-178 – дітище заводу "Антонов", який повністю зроблено в Україні. Наш АН літає за нульової видимості, сідає і на смугу, і на ґрунт. Літак став подією на всесвітньовідомому авіасалоні Ле Бурже.

3. У Київському музеї мініатюр можна побачити підковану блоху, троянду в чохлі з видовбаного волоса, зроблену з лусочок фарби і безліч інших робіт майстра Миколи Сядристого.

4. Український поет і художник Тарас Григорович Шевченко – один із самих відомих українців у світі. На сьогоднішній день налічується 1384 пам’ятники Тарасу Шевченку: 1256 в Україні та 128 за кордоном – у 35-ти державах. За кордоном найбільше пам’ятників встановлено у Росії – 30 (10 пам'ятників та 20 меморіальних дошок), Казахстані – 16, США – 9 та Канаді – 9, а також у Білорусії (6), Польщі (5), Молдові (4), Бразилії (3), Аргентині (3), Франції (3) та ін.

5. Одну із найвідоміших пісень у світі - Summertime - Джордж Гершвін написав під впливом колискової "Ой, ходить сон коло вікон" у виконанні Українського Національного хору.

6. Станція метро "Арсенальна" у Києві - найглибша у світі і вона знаходиться на глибині 105 метрів під землею. За деякими даними, у тунелях біля "Арсенальної" є таємні сховища для політичної верхівки.

7. В Україні - найбільший запас марганцевої руди у світі, 2,3 мільярди тон і близько 11% від усіх покладів планети. Ще у нас немало залізної руди - 7% світового запасу.

8. Першу у світі конституцію сучасного зразка написав українець Пилип Орлик у 1710-ому році. У день свого обрання гетьманом він представив козацькій раді "Пакти і Конституції прав та вольностей Війська Запорізького", по-суті - договір між новообраним гетьманом, козаками та всім українським народом.

9. Одна з уславлених у світі різдвяних пісень - це "Щедрик", народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. 

10. Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 р., Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині.

11. Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 р.).

12. Першу гасову лампу винайшли не у США, а у Львові. Це були працівники аптеки "Під золотою зіркою" Ігнатій Лукасевич та Ян Зех у 1853 р. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, винахід був відзначений там спеціальною грамотою.

13. Найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найгарніших – Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м.

14. Найдовша печера України носить назву "Оптимістична" і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.

15. Олешківські піски - другий за розмірами піщаний масив в Європі. Знаходиться він у Херсонської області. Це - напівпустеля, яка становить понад 160 тисяч гектарів, що робить їх найбільшою пустелею Європи. Пісок влітку тут може нагріватися до +70 градусів за Цельсієм.

16. Географічний центр Європи знаходиться містечку Рахові.Вся територія України географічно знаходиться в Європі.

17. Український силач Дмитро Халаджі потрапив до Книги рекордів Гіннеса, як автор понад 20 рекордів. Він витримав "Чортову кузню" - лежав на цвяхах, а зверху клали 700-кілограмові плити, які розбивали кувалдами.

18. Найстародавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдено в Україні, у селі Межиріччя Рівненської області. Їм 14,5-15 тисяч років. Мапу вибито на кістці мамонта.

19. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.

20. На конкурсі краси мов в Парижі в 1934 році українська мова зайняла третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. А за мелодійністю українська мова зайняла друге місце, після італійської.

21. Найдовший музичний інструмент у світі - це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів.

22. На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні грунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора