Роботодавцям рекомендовано подавати заяви на оплату лікарняних і звіти дистанційно

Дата: 23.03.2020 08:37

Охоплення електронним документообігом по заявам-розрахункам, на підставі яких Фонд соціального страхування України здійснює фінансування матеріального забезпечення, на сьогодні сягає вже понад 65%. З метою протидії поширенню COVID-19, рекомендуємо страхувальникам (роботодавцям) на час карантину надавати перевагу дистанційній  формі подачі документів до Фонду.

Можливість подання заяв-розрахунків і повідомлень про виплату коштів застрахованим особам в електронному вигляді була впроваджена з 01 жовтня 2018 року, також у електронному вигляді роботодавці мають можливість подати щоквартальний звіт по

заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів.

Для подання до Фонду електронних документів із застосуванням електронного підпису/печатки страхувальники мали укласти відповідний договір. Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для створення та подання електронних документів роботодавець обирає самостійно.

Нагадаємо, фінансування матеріального забезпечення, у тому числі допомоги по

тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними) та допомоги по вагітності

та пологах, здійснюється Фондом на підставі прийнятої від роботодавця заяви-розрахунку.

Всі виплати  за лікарняними у період карантину здійснюватимуться Фондом соціального страхування України у повному обсязі.