A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Липинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Підгайцівської громади

Вишнів

    За 1,5 км від Борохова розташоване село Вишнів, назва якого пішла чи то від його засновника пана Вишневського, чи від розкішного вишневого саду, що колись заклали тут перші поселенці.

   Поблизу с.Вишнева виявлено залишки поселення доби бронзи (ІІ тисячоліття до н.е.), селища і кургани давньоруських часів (ІХ –ХІІІ століття).

   Для поселень бронзового віку, відкритих поблизу с.Вишнів характерні  заглиблені житла і господарські ями. В них, а також в похованнях знайдено горщики з орнаментом. Знахідками є кам’яні свердлені та крем’яні клиноподібні сокири, ножеподібні серпи, листоподібні вістря до списів та серцеподібні вістря до стріл. Чимало кістяних проколок, прикрас, амулетів зроблено з ікла вовка, ведмедя, кабана. Пам’ятки черняхівської культури підтверджують думку про землеробський характер занять місцевого поселення. Дослідники вважають, що ці племена були предками слов’ян.

   1898 року археологом К.Мельник виявлено великий могильник із 300 курганів біля с.Вишнів. Розкопавши тут 6 курганів в околицях Вишнева, археолог виявила біля кістяків бронзові й срібні кільця, скляні намиста, давньоруську кераміку. Дротяні скроневі кільця, скручені в півтора витка, бронзові і срібні браслети, перстні, намиста, сережки, виявлені в борохівських похованнях, підтверджують приналежність місцевого населення до давньоруського племені бужан – волинян.

Станом на 01.01.2019 року в даному селі 227 дворів.

    З 1945 р. по 1956 р. Вишнів був центром однойменної сільради. У селі є загальноосвітня школа, клуб, дитсадок, храм.

7 листопада 1969 року відкрив свої двері клуб .

          В 1968 році побудували школу І ступеня

 В 1990 році був збудований Вишнівський ДНЗ.

     

     29 жовтня 2011 у день пам’яті мученика Лонгина сотника, що при Хресті Господньому, митрополит Нифонт освятив новозбудований храм на честь         св. вмч. Димитрія Солунського.

 

 

 

 

Храм Святого Великомученика Дмитрія Солунського

    У селі Вишнів діток з ДЦП лікують верховою їздою. Батьки цих діток власними коштами та завдяки коштам бгагодійників побудували центр іпотерапії. Відремонтувавши старі коровники, які подарував їм меценат, так називають людину, яка  придбала ділянку землі з двома напіврозваленими корівниками.

   На даний час там вже допомагають 30 діткам.

 

 

 

       На сьогоднішній день село активно розвивається,  сільською радою проводиться комплекс робіт по розвитку інфраструктури села.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора